Виготовляються типи ємностей для ПММ
  • – резервуари вертикальні для зберігання нафтопродуктів (РВС)
  • – резервуари горизонтальні для зберігання продуктів  (РГС)
  • – одностінні резервуари для нафтопродуктів
  • – двостінні резервуари для нафтопродуктів
Типи ємностей для ПММ

Ємності для ПММ можуть бути декількох типів відрізняючись як способом розміщення в просторі так і по конструкції.

За орієнтації в просторі розрізняють: резервуари вертикальні для зберігання нафтопродуктів (РВС) і резервуари для зберігання нафтопродуктів горизонтальні (РГС)

Вертикальні резервуари для нафтопродуктів дозволяють раціональніше використовувати простір підприємства. Однак їх установка часто пов’язана з певними технічними труднощами. Крім того, в ряді випадків використання вертикальних резервуарів для зберігання нафтопродуктів і зовсім неможливо.

Резервуари для нафтопродуктів горизонтальні монтуються значно простіше, до них легше підключити необхідні комунікації. Однак такі резервуари займають досить великий простір.

По конструкції виділяють: одностінні резервуари для нафтопродуктів і двостінні резервуари для нафтопродуктів

Одностінні ємності використовуються на відомчих заправних станціях, як державних, так і приватних. Наземний резервуар оснащений люком 600 мм або 800 мм, майданчиком для обслуговування люка і сходами, яка дозволяє обслуговуючому персоналу піднятися на плошадку до люка.

Технічні характеристики резервуарів сталевих одностінними для зберігання світлих нафтопродуктів

Підземні ємності для ГСМ

Двостінні резервуари використовують для підземного зберігання ПММ.
Вони мають підвищену надійність, що в свою чергу виключає ризик витоку і потрапляння палива в грунт. Герметичність міжстінного простору ємності контролюється за допомогою встановленого на резервуар манометра. Це дає можливість своєчасно виявити пошкодження однієї зі стінок, і запобігти витоку пального. Зовні підземні резервуари покриваються гідроізоляційним покриттям, яке захищає резервуар від зовнішніх чинників впливу і не дає розвиватися корозії.
Підземні резервуари оснащені: люком 600 і 800 мм з глухою кришкою, прокладкою кришки люка, основою, під технологічний колодязь, вушками для завантаження

Технічні характеристики резервуарів стальних двухстінних для зберігання світлих нафтопродуктів.